Sa stim cu cine pedalam

In jos

Sa stim cu cine pedalam

Mesaj  Ady la data de Lun Feb 18, 2013 11:50 am

Va invit sa spunem cate 2 cuvinte despre noi, cred ca toti avem ceva de zis.
Ce asteptari avem de la viata, de ce ne place sa pedalam, cu ce altceva ne ocupam in timpul liber, cu ce ne ocupam in general, ce preferi MTB sau asfalt...de ce ? si orice va trece prin cap si considerati ca ar trebui spus.
Eu recunosc ca nu am mai iesit de ceva timp si sincer am vazut niste baieti noi, cred ca ar fi dragut sa ne cunoastem.
Voi incerca sa fiu mai activ, am avut destul de multe pe cap in ultima vreme din cauza serviciului, dar voi recupera, si cum am mai zis acum ceva timp in urma " voi veni la ture cand va asteptati mai putin".
Si daca tot am deschis subiectul o sa incep eu prin a va spune 2 cuvinte, am sacrificat timpul meu liber, in care as fi putut iesi cu bicla, pentru a sta la servici unde am fost promovat.
Acum stau si ma gandesc dupa un an de zile de munca peste program, nervi frecati, fire de par alb si aproape 20 de kg in plus ... oare s-a meritat ... sa ma continui asa?!?
Multa bafta tuturor, ne vedem cat de curand... Smile
Ady

Data de inscriere : 13/01/2013
Telefon : 0765434963

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Sa stim cu cine pedalam

Mesaj  Dj Sorin la data de Mar Feb 19, 2013 2:00 am

Bravo tie Adi.
La mine nu a fost asa.
La inrolarea mea in armata am primit gradul de sergent in cateva luni de activitate,
cand m-am trezit cu atatea nebuni pe cap care trebuia sa am grije de iei si intotdeauna locotenenti se luau de mine ba ca sectoarele nu sunt facute bine ba ca unul se scobeste in nas la raport, mi-am bagat picioru' si am sarit gardul la unitate am cumparat o sticla de vin de la alimentara si la intoarcere am sarit gardul voit prin fata garzilor care bineinteles m-au somat imobilizat si gata am scapat de gradele de pe umar.
Acum eram si eu soldatul jvec care se scobea pe undeva, iar viata mea de soldat a fost mult mai simpla chiar daca solda era mai mica, intr-un cuvant - Eram Mai Fericit -.
Abia astept sa vi iar la o pedala alaturi de noi Adi.
Dj Sorin
Admin

Data de inscriere : 09/01/2013
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Telefon : 0740068743

Vezi profilul utilizatorului http://www.djsorintulcea.ro/#

Sus In jos

Mesaj  Muti la data de Mar Feb 19, 2013 2:04 am

Ady a scris: ... oare s-a meritat ... sa ma continui asa?!? Multa bafta tuturor, ne vedem cat de curand... Smile
Salutare Ady, daca vei mai continua asa o sa ajungi director Very Happy . Un director de vreo 120 de kg, cu un salariu barosan din care vei putea sponsoriza clubul PelicanBike, iar nervii tai vor fi multi si intinsi ca o panza de paianjen.
Nu stiu cum stai cu situatia familiala (insurat/maritat/, amanta/amante, copil/copii), dar daca mai ai si griji pe acasa eu zic ca ar fi mai bine sa iti vinzi bicicleta - macar faci bine unui iubitor de ciclism (ptiu am fost cam rautacios) Twisted Evil .
Tu stii cel mai bine daca vrei sa mai continui asa sau nu - important este sa te simti bine - ca director bogat si sarac cu duhul, sau ca ciclist bogat sufleteste si sarac de kg.
Muti

Data de inscriere : 14/01/2013
Localizare : Galati
Telefon : 0740385671

Vezi profilul utilizatorului http://www.ciclismgalati.ro

Sus In jos

Mesaj  Muti la data de Mar Feb 19, 2013 2:14 am

Dj Sorin a scris:... La mine nu a fost asa...am sarit gardul voit prin fata garzilor ... viata mea de soldat a fost mult mai simpla chiar daca solda era mai mica ... Eram Mai Fericit
Deci tu ai ales sa iti traiesti viata simplu si fara prea multe griji. Ce sa zic? nebun ai fost - nebun esti inca (in sensul bun al cuvantului) Razz.
Io nici nu am putut sa ma bucur de bicicleala prea mult, ca m-am vazut dus in fata altarului (intre 4 perete) si nu prea mai aveam ce gard sa sar si unde mai pui ca nici amanta nu era in biserica sa o sarut, poate asa scapam mai repede Twisted Evil . Apoi nu stiu cine mi-a strecurat vreo 2 copchii in curtea mea pe care sunt nevoit sa ii cresc si sa ii educ ca sa aiba o viata mai usoara si frumoasa.
De munca nu mai vorbesc; bine ca este ceva care imi asigura traiul zilei de maine si mai pot sa achizitionez o camera.
Si uite asa de vreo cativa ani incoace tot pun pariu cu viata ca in primavara ma voi apuca serios de antrenamente si voi deveni spaima spitelor, asa cum eram cunoscut cumva prin sud-estul Moldovei. jocolor
Muti

Data de inscriere : 14/01/2013
Telefon : 0740385671

Vezi profilul utilizatorului http://www.ciclismgalati.ro

Sus In jos

Mesaj  Cristian Florin la data de Sam Mar 02, 2013 8:31 am

Salut, ma numesc Cristea Florin, sunt un impatimit al mtb-ului, al dh-ului si orice chestie mai nebuneasca eu o fac fara probleme cu riscul de a ma face de ras...
Intentionez in anul 2013 sa vin acasa cu mai multe premii si sa ma antrenez cum trebuie.
Cam atat despre mine...numai bine!
Cristian Florin

Data de inscriere : 10/01/2013
Varsta : 30
Localizare : Tulcea str viitorului/cristea service
Telefon : 0744256838 sau 0722249860

Vezi profilul utilizatorului https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10201474317679834&se

Sus In jos

Mesaj  Serginio76 la data de Lun Oct 20, 2014 10:56 am

Va salut cu drag dragi tulceni!
De Tulcea nu ma leaga mai nimic...la prima vedere...Oltean dupa mama, basarabean dupa tata! Insa un episod MARE din viata mea, m-a facut sa descopar un oras. Un oras frumos, linistit, dragut cu peisaje superbe. Episodul din viata a inceput la Galati, la CMJ in 1996! Primisem Ordinul de Incorporare ( dupa cel de Recrutare)...Abatut...trist...plecasem de-asa singur spre statia de tramvai pentru ,,a-mi face datoria fata de Romania"! Veni tramvaiul...si m-am urcat! Am compostat biletul si m-am asezat pe scaunele ...INVALIZILOR: in spatele vatmanului...Priveam pe fereastra vagonului crampeie din orasul meu...pe care le vedeam pentru ultima oara ( la dracu...asa imi ,,gainatza" mintea...tot felul de feste!) de parca plecam la razboi cu arcanul... In fine....Cand am primit de la ofiter biletul de incorporare...eu care am cerut sa fac armata la ,,dracu-n praznic" la Sighetu'-Marmatiei, Satu-Mare, Oradea sau Timisoara...ma pricopsii ,,departe"...La Tulcea! La UM-0615 -JANDARMI. Deci eram ,,tilicar" la Jandarmi, in Tulcea...Bine mai...Fie. Eram deja pus in tema cu Armata de catre bunicul meu care in al doilea-razboi mondial...jandarm a fost, si apoi dupa, pana in 1963! Mi-a povastit multe... Am intrat cu valiza de lemn pe poarta unitatii chiar la Bariera de pe Isaccei! Intru...si ma i-a din start soldatul de la poarta: ,,Bai ai grija ca NAFU e dracu iar BADEA te-manaca cu tot cu fulgi...Baaaai!-zic...Am Pus-o!!! Trei initiale sunt IADUL iar un ,,badea" e canibal! Mai taziu am aflat caci ,,NAF"- venea de la initialele unui numar de inamtriculare al Cdt.-lui Unitatii: Nicolin Alexandru Florentina, iar Badea era numele sefului de stat major: Badea Gheorghe!  Hai sa vedem...i-am vazut!!! O armata facuta la o arma pe care am indragit-o desi...faima ei pe vremea Raposatului...nu era tocmai demna de mandrie: SECURITATEA! Dar, am razbit! Astfel am cunoscut orasul vostru!!! In 1996/1997-stagiul meu militar la UM-0615, Tulcea! Am cunoscut muuulti tulceni! Oameni de isprava si de gasca! Mi-a placut sincer!!! La liberare...nu m-am dus catre BAC la IC-Bratianu!! Ei ash!!! La gara la tren. Sa ma despart de camarazi in chiote de bucurie! Asadar, repere ca: ,,Valea Plangerii"= drumul catre Poligonul Cataloi... ,,Drumul Oaselor"= drum,ul prin fata autobazei de transport public catre Viaduct si pe sub el...mocirla in care faceam ,,culcaturi"!! Smile   ,,Monument"= superba colina care dainuie deasupra orasului...Lacul Ciuperca...Casa Cartii, etc. Frumos oras aveti!!! O atmosfera superba! Zilele libere...ne delecam in invoiri in oras...la ,,Delta" sau la ,,Diana" la magazin... Plimbari pe faleza si...Dunarea... Frumos oras...Cu mana pe inima...am zis...Cand viata imi va oferi sa revin in orasul ,,cazon" al meu...va fi cu ocazia unei pasiuni!!! Si asta va fi....In curand! Din 1997 de la liberare, nu am mai fost in Tulcea...S-a schimbat mult de-atunci...Ei bine ciclismul ma va face sa ma reintalnesc cu orasul armatei mele... Sa reintalnesc locuri...oameni...repere...Care candva pentru un an de zile...au facut parte din viata mea!!! Uite de-aia e frumoasa armata si Romania!!! Ca ai ce sa vezi si sa ...revezi!!! Va imbratisez dragi tulceni!!! Respect voua!!!
Serginio76

Data de inscriere : 20/10/2014
Varsta : 41
Telefon : 0757662257

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Dj Sorin la data de Joi Oct 23, 2014 2:56 am

Serginio76 a scris: Din 1997 de la liberare, nu am mai fost in Tulcea...S-a schimbat mult de-atunci...Ei bine ciclismul ma va face sa ma reintalnesc cu orasul armatei mele... Sa reintalnesc locuri...oameni...repere...Care candva pentru un an de zile...au facut parte din viata mea!!!
Maistre te asteptam cu bratele deschise
Ar fi frumos sa veniti intr-o sambata sa petrecem la mine[va cazez no problem] iar a doua zi plecati cand vreti voi, dupa ce bineinteles facem o tura de oras.
Am zis ''veniti'' deoarece cunosc destui ciclisti galateni care zic eu ar veni la o sueta Cool
Dj Sorin
Admin

Data de inscriere : 09/01/2013
Varsta : 50
Localizare : Tulcea
Telefon : 0740068743

Vezi profilul utilizatorului http://www.djsorintulcea.ro/#

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos